Wyjazdy integracyjne w góry – jak zorganizować? O jakie atrakcje zadbać?

Wyjazdy integracyjne w góry – jak zorganizować? O jakie atrakcje zadbać?

Wyjazdy integracyjne są teraz powszechne w wielu firmach. Mają one na celu nie tylko zintegrowanie pracowników, ale też pobudzenie w nich zdrowej rywalizacji. Wiele zależy od tego, jakie atrakcje pojawią się na zaplanowanym wyjeździe integracyjnym w góry. Jak więc zorganizować taką firmową wycieczkę i o jakie atrakcje warto zadbać?

Wyjazdy integracyjne w góry – jak je zorganizować?

Wyjazdy firmowe w góry można zorganizować samodzielnie lub z pomocą doświadczonej w tym agencji. Opcja pierwsza zakłada zaplanowanie i znalezienie atrakcji, zarezerwowanie noclegów, zadbanie o wyżywienie, transport itp. Bardziej komfortowym rozwiązaniem jest skorzystanie z firmy organizującej imprezy integracyjne w górach. Dzięki temu nie trzeba będzie sprawdzać, z jakich udogodnień można skorzystać w danym miejscu i czy na pewno zadowolą one wszystkich uczestników integracji w górach.

Gdzie na wyjazd integracyjny warto pojechać?

Atrakcyjnym regionem dla organizowania wyjazdów integracyjnych dla firm są góry. Dobrze rozwinięte pod tym względem zaplecze mają Beskidy. Nie brakuje tu miejsc noclegowych, ani atrakcji na świeżym powietrzu. Wśród nich wymienia się świetnie przystosowane do uczestników w każdym wieku parki linowe zlokalizowane w głębi lasu. O jakie więc atrakcje warto zadbać podczas imprezy firmowej w górach?

Paintball

To jedna z najpopularniejszych atrakcji na wyjazdach integracyjnych. Paintball to gra zespołowa, która uczestnikom przypomina gry komputerowe typu „strzelanki”. Uczestnicy najczęściej dzielą się na grupy i rywalizują między sobą. Działają według wcześniej ustalonej strategii, pokonują labirynty, skradają się. Ich celem jest „zestrzelenie” kulkami z farbą uczestników drużyny przeciwnej.

Park linowy

Podczas wyjazdów integracyjnych dla firm warto zajrzeć do parków linowych. Niektóre z nich mają trasy o różnych stopniach trudności, są zjazdy tyrolskie, miejsca do wspinaczki. Podczas zorganizowanych wycieczek, uczestnicy współpracują, wspierają się , pomagają zwalczać ewentualne lęki i razem świętują sukcesy współpracowników. To niezapomniana przygoda.

Strzelnica

Na wyjazdach integracyjnych w góry popularną atrakcją są również strzelnice. Nie muszą one od razu dotyczyć strzelania z pistoletów. Swoją celność można sprawdzić strzelając z łuku, wiatrówki, dmuchawki lub markerów paintballowych.

Team Building

Na wyjazdach integracyjnych nie może też zabraknąć rozgrywek Team Building. Mają one na celu zintegrowanie uczestników, odstresowanie ich i obudzenie w nich ducha rywalizacji. Takie aktywności to na przykład chodzenie na wieloosobowych nartach, skakanie na kilkuosobowych rurach, przeciąganie liny itp. Wszystko w formie wesołej rywalizacji w celu wyłonienia zwycięzców i zdobycia nagród.

Tory przeszkód

Wśród atrakcji na imprezy firmowe, znaleźć można również tory przeszkód. Znów uczestnicy dzielą się na grupy i wykonują określone zadania na czas. Chodzi o to, by jak najszybciej przeskoczyć przeszkody, przeczołgać się, przeciągnąć oponę i dobiec do celu. Drużyna, która zrobi to najszybciej, oczywiście jest wielkim zwycięzcą.