O istebnej

krajobraz w Istebnej

Istebna kryje w sobie coś wyjątkowego – krystalicznie świeże powietrze, kojący spokój i ciszę. Wysokość 590-620 m n.p.m. To kraina świerka istebniańskiego z najsłynniejszym z nich – świerkiem Andersona, mierzącym blisko 60 metrów wysokości. Niewielka miejscowość w malowniczym Beskidzie Śląskim, otoczona jest górami i lasami tworząc doskonałe warunki do wypoczynku.

Unikalny mikroklimat zimową porą sprawia, że temperatura jest o kilka stopni niższa niż w pobliskich miejscowościach. Znajdują się tu popularne ośrodki narciarstwa – Złoty Groń i Zagroń. Miłośnicy sportów mają do dyspozycji doskonale przygotowane i szerokie trasy narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności. Dla amatorów biegów narciarskich, sąsiednia Kubalonka oferuje jedne z najładniejszych w Polsce tras biegowych o europejskim standardzie COS. To u nas trenują czołowi biegacze, członkowie kadry narodowej i olimpijczycy. Pomiędzy tym, nikogo nie dziwi widok płonących góralskich ognisk, kuligów, gdzie dźwięk dzwonków dopełnia atmosferę wyjątkowości turystycznej. To atrakcje stworzone na Twój przyjazd.

Latem, turyści korzystają z różnorodnych tras rowerowych, nordic walking oraz szlaków turystycznych. Do dyspozycji mamy także Park Wodny Olza. Cała mapa regionu działa na korzyść Twojego zdrowia. O każdej porze roku! Istebna oprócz oferty sportowo rekreacyjnej słynie także z rękodzielnictwa i doskonałej kuchni regionalnej. Na miłośników kultury i tradycji czeka Dom Trzech Narodów z ciekawymi wystawami, koncertami i galeriami. Mało?

Nie czekaj. Przyjedź do nas, z Base Camp zobaczysz wszystko, a nawet więcej.