Wyjazdy integracyjne w góry – dlaczego warto wybrać firmowy wyjazd w góry?

Wyjazdy integracyjne w góry – dlaczego warto wybrać firmowy wyjazd w góry?

Coraz więcej przedsiębiorców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla zespołu są wyjazdy integracyjne. To dzięki nim pracownicy mogą spędzić ze sobą więcej czasu i to w innych warunkach niż w firmie, dzięki czemu mogą się lepiej poznać. A dlaczego warto zorganizować taki wyjazd i to w górach? Podpowiadamy!

Wyjazdy integracyjne w góry – dokąd?

Wyjazdy integracyjne dla pracowników mogą przyjąć różną formę. Można pojechać do jakiejś europejskiej stolicy i ją wspólnie zwiedzać, najlepiej z przewodnikiem. Wspólnie wyruszając autokarem do Pragi, Budapesztu czy Wiednia, można poznać nowe miejsca, jednak wówczas o integrację znacznie trudniej. Na miejscu trzeba realizować program, a na wspólne spędzanie czasu jest możliwość w zasadzie jedynie w autokarze.

Zdecydowanie lepiej więc, chcąc zorganizować wyjazd integracyjny, postawić na bardziej plenerowe działania. Można pojechać nad morze, można nad jezioro, ale świetnie wychodzi team building w górach. Taki aktywny wyjazd sprawia, że pracownicy poznają się podczas mierzenia własnych sił podczas górskich wędrówek, ale i innych aktywności.

A dokąd się wybrać na taki wypad? Z pewnością warto rozważyć wyjazdy dla firm Istebna. Nie trzeba jechać w zatłoczone miejsca. Właśnie małe miejscowości, w których nie ma wielu turystów, pozwalają na świetną wspólną zabawę. Zarówno w małym zespole, jak i w teamie dużego przedsiębiorstwa.

Wyjazdy firmowe w góry

W sytuacji, gdy tak wiele czasu, zarówno spędzanego biznesowo, jak i prywatnie, spędzamy w dużych, zatłoczonych miastach, biurach, przed ekranami komputerów, przydają się wyjazdy firmowe góry. Dlaczego? Sceneria jest niezwykle malownicza, powietrze świeże, a i zasięg sieci komórkowych nie zawsze jest pełen. To wszystko sprawia, że znacznie łatwiej jest skusić się na spędzanie czasu na dworze. Zwłaszcza, że ukształtowanie terenu to doskonała okazja nie tylko do spacerów, ale i do pieszych wędrówek, czy nawet zdobywania okolicznych szczytów górskich.

Ale to nie wszystko. Integracja w górach dla firm może przyjąć formę rywalizacji. Pracownicy mogą ze sobą walczyć podzieleni na zespoły podczas gry w paintball. To zabawa podnosząca adrenalinę, ale i mająca świetny wpływ na team building. Podoba się nie tylko męskiej, ale i damskiej części zespołu.

Imprezy firmowe w górach to także okazja do sprawdzenia swoich sił w parku linowym. Trasy o różnym stopniu zaawansowania bez wątpienia pomogą sprawdzić, kto jak wysoko mierzy. Po zejściu na ziemię można rywalizować w strzelaniu z łuku.

W górach idealnym sposobem na zintegrowanie zespołu jest też możliwość zorganizowania marszu na orientację. Błądzenie ścieżkami górskimi z mapą i kompasem jest próbą sił, ale i okazją do sprawdzenia kondycji pracy w grupie.

Dlaczego warto wybrać firmowy wyjazd w góry?

Wyjazdy integracyjne są organizowane przede wszystkim po to, by uzyskać lepsze porozumienie pomiędzy pracownikami. Dlaczego więc warto pracować nad tym w górach? To idealna przestrzeń do aktywnego wypoczynku. Odpoczynek od codzienności sprawia, że pracownicy są bardziej wydajni podczas wykonywania swoich obowiązków, ale i zgodni podczas podejmowania kluczowych dla firm decyzji.

Aktywne wyjazdy integracyjne pozwalają im skierować myśli na zupełnie inne tory, zrelaksować się, nauczyć się współpracy i zdrowej rywalizacji. Spędzając czas w górskim, surowym klimacie, znacznie łatwiej jest „przewietrzyć głowę”. Po powrocie do pracy, ma się świeższe podejście. Wyjazdy integracyjne w góry są okazją nie tylko do aktywności, ale i spędzenia czasu ze współpracownikami w mniej sformalizowany sposób. Zmniejszany jest dystans, rodzą się bardziej przyjacielskie relacje, które przekładają się na lepszą komunikację. Takie imprezy integracyjne w górach to okazja, by pobyć firmą w pięknych okolicznościach przyrody, poznać pracowników jako osoby, a w efekcie zbudować silny zespół.