Wycieczki szkolne w góry zimą — jakie atrakcje zaplanować dla uczniów?

Wycieczki szkolne w góry zimą — jakie atrakcje zaplanować dla uczniów?

Dzieci uwielbiają wycieczki szkolne, jednak nauczyciele zazwyczaj organizują je wiosną lub latem, a przecież zima to równie dobra pora na wyjazd z uczniami. Podpowiadamy, co o tej porze roku robić na wycieczkach szkolnych w górach? Jak spędzić czas, aby dzieci były zadowolone, a przy okazji czegoś się nauczyły?

Wycieczki szkolne w góry zimą

Zanim zaczniesz planować dodatkowe atrakcje, powinieneś znaleźć miejsce, w które możesz się wybrać z uczniami. Dużą popularnością cieszą się wycieczki szkolne w Beskidy, które nie są zbyt wysokie, więc świetnie sprawdzą się zarówno do spacerów, jak i ekstremalnych aktywności. Ponadto zima w Beskidach ma swój niesamowity klimat, szczególnie jeśli jest jeszcze śnieg. A jakie atrakcje dla uczniów można tam zaplanować?

Base Camp Istebna dobiera program do waszych indywidualnych potrzeb. Pomożemy zorganizować oryginalne lekcje wychowania fizycznego podczas jednodniowej wycieczki, a także mnóstwo dodatkowych atrakcji na zielonych szkołach czy obozach treningowych. Do najpopularniejszych pozycji w naszej ofercie należy nauka jazdy na nartach, paintball i park linowy, a także wiele innych, o których doczytasz poniżej.

Narty Istebna

Nauka jazdy na nartach dla dzieci to najlepsza lekcja wuefu, jaką możesz zorganizować swoim uczniom. Na taką wycieczkę mogą pojechać zarówno dzieci, które potrafią już poruszać się na stoku, jak i te, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem. Nad całą grupą będzie czuwał doświadczony instruktor jazdy na nartach, który sprawi, że ten sport stanie się dla nich prawdziwą przyjemnością. Nie musisz się również przejmować sprzętem narciarskim, który trzeba będzie ze sobą zabrać i przetransportować, bo niedaleko stoków znajdują się wypożyczalnie. Nauka jazdy na nartach w Istebnej odbywa się głównie na wyciągach Złoty Groń i Zagroń, do których możemy dowieźć was za niewielkie pieniądze.

Zimowe kuligi w Istebnej

Kulig na zimowej wycieczce szkolnej to już tradycja. Chyba nikt nie wyobraża sobie zimowego obozu bez jazdy na saniach i ogniska z pieczeniem kiełbasek. Ta atrakcja to szczególnie dobre rozwiązanie dla nowych klas, które się jeszcze nie znają. Wspólne śpiewanie i zabawa na pewno zintegruje uczniów.

Marsze na orientację

Wycieczki szkolne powinny edukować poprzez zabawę. Dlatego organizując zimowy wyjazd w góry, warto pomyśleć o marszach na orientacje, które są praktyczną lekcją geografii. Podczas takiej zabawy, dzieci dostają mapę oraz kompas i muszą odnaleźć punkty kontrolne w lesie. Zimą jest to jeszcze trudniejsze, ponieważ niektóre wskazówki, są zasłonięte przez śnieg.

Park linowy zimą

Park linowy to atrakcja, z której mogą korzystać dzieci od 9 roku życia. Dysponujemy trasami o różnym stopniu trudności, które zimą są jeszcze ciekawsze. Największe emocje budzi zazwyczaj kolejka tyrolska.

Park linowy to dobry sposób na przełamanie swoich lęków, rozwija on także koordynację ruchową i sprawność fizyczną dzieci. Wbrew pozorom ta atrakcja jest bardzo bezpieczna, ponieważ nad każdą grupą czuwa wykwalifikowany instruktor.