Pomysły na kawalerski w górach: paintball, park linowy, co jeszcze?

Pomysły na kawalerski w górach: paintball, park linowy, co jeszcze?

Wieczór kawalerski to wydarzenie, które powinno zapaść w pamięć przede wszystkim przyszłego pana młodego, ale też jego towarzyszy. Wielu panów chciałoby tego dnia przeżyć coś nietypowego, zwykły wieczór przy grillu czy wyjście na miasto z kolegami nie wydaje się wystarczająco atrakcyjne na taką okazję. Aby urozmaicić ten jedyny w swoim rodzaju dzień, warto pomyśleć o krótkim, choćby dwudniowym wyjeździe np. w góry, aby skorzystać z atrakcji, które są tam dostępne.

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Organizacja wieczoru kawalerskiego zazwyczaj spada na świadka przyszłego pana młodego. Musi on w porozumieniu z panem młodym stworzyć listę gości, a następnie zaplanować i wcielić w życie wszystkie pomysły, jakie będzie chciał zrealizować. W przypadku wyjazdu konieczne jest znalezienie noclegów (najlepiej z wyżywieniem), zorganizowanie transportu i dokonanie niezbędnych rezerwacji. Dużym ułatwieniem jest współpraca z takimi firmami, jak Base Camp Istebna, które organizują tego typu wyjazdy integracyjne dla ekip, w tym pomagają znaleźć noclegi i zaplanować cały wyjazd.

Oryginalny pomysł na wieczór kawalerski – paintball

Paintball to świetna propozycja na wieczór kawalerski, a paintball z noclegiem to najwygodniejsza opcja na taką okazję. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firm, które posiadają przygotowany teren, a więc pole paintballowe pod tego typu rozgrywki oraz sprzęt, dzięki czemu nie trzeba martwić się skąd wziąć markery paintball. Warto jednak z wyprzedzeniem zapytać o szczegóły, aby zapewnić dostępny termin.

Oczywiście jest to pomysł, który sprawdzi się w przypadku osób lubiących gry zespołowe, odrobinę adrenaliny i aktywność na świeżym powietrzu. Po zakończeniu rywalizacji można wziąć udział w kolejnych atrakcjach lub odpocząć spędzając miły wieczór w gronie przyjaciół np. przy ognisku.

Co jeszcze można zaplanować na wieczór kawalerski?

Alternatywą dla paintballu na wieczór kawalerski jest np. park linowy. Ta atrakcja również dostarczy wszystkim uczestnikom wielu wrażeń, szczególnie na super zjazdach tyrolskich. Jest to absolutnie bezpieczna zabawa dostosowana do możliwości fizycznych osób praktycznie w każdym wieku. Ciekawą propozycją są też strzelnica czy drzewo wspinaczkowe. Górskie miejscowości, takie jak Istebna, oferują także inne sposoby na ciekawe i aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, a są to m.in. marsze na orientację ze specjalnymi zadaniami dla męskich ekip czy leśny tor przeszkód. Jeśli data wieczoru kawalerskiego przypada na sezon zimowy, to nic straconego – z pomocą Base Camp Istebna można zorganizować całoroczny paintball a po nim kulig, w którego trakcie atrakcją będzie ognisko i pieczenie kiełbasek w lesie.

Jak widać pomysłów na zorganizowanie oryginalnego i niezapomnianego wieczoru kawalerskiego jest naprawdę mnóstwo. Sama organizacja też nie powinna nikogo przerosnąć, jeśli tylko zdecyduje się na współpracę z osobami, które zajmują się tym na co dzień i mają naprawdę duże doświadczenie. Niezapomniane emocje i wspaniałe wspomnienia gwarantowane!