Paintball – jak się przygotować, jak się ubrać? Porady dla początkujących

Paintball – jak się przygotować, jak się ubrać? Porady dla początkujących

Paintball to gra, która podbiła serca Polaków. To obowiązkowy punkt programu każdej imprezy firmowej, wieczoru kawalerskiego czy spotkania w gronie znajomych. A czym polega? Co trzeba wiedzieć i jak się ubrać na paintball? Podpowiadamy.

Paintball – co to?

Choć gra paintball pewnie większości z Was jest już znana, to nakreślimy, na czym polega. Jest to gra zespołowa, polegająca na wyeliminowaniu drużyny przeciwnej lub wypełnieniu zadań przewidzianych przez scenariusz zabawy. A w jaki sposób można wyeliminować przeciwników? Przy pomocy markerów, czyli karabinków pneumatycznych, których amunicję stanowią kulki wypełnione farbami.

Najwięcej zabawy i emocji dostarcza paintball w lesie. Gra odbywa się na ogrodzonym terenie, w którym znajdują się przeszkody naturalne (drzewa, kłody) czy też przygotowane przez organizatorów (tarcze, wały, za którymi można się schować).

A gdzie gra w paintball na Śląsku jest możliwa? M.in. w Istebnej. Paintball w górach to nie tylko moc wrażeń, ale także gwarancja wspaniałych widoków.

A jak się do tego przygotować?

Czy na paintball trzeba się przygotować?

Na początek mamy dobrą wiadomość – na paintball nie musisz się specjalnie przygotowywać. Wystarczy zabrać ze sobą butelkę wody i dobry humor. Całą resztą zajmą się organizatorzy, czyli np. firma Base Camp oferująca paintball w Istebnej.

A co z całym wyposażeniem? Strojem, pistoletem do paintballa? Nie martw się o nic, ponieważ wszystko zostanie dostarczone. Ty jedynie musisz zadbać o wcześniejszą rezerwację gry oraz określenie, jaki pakiet kulek wybierasz. A co, gdy okaże się, że walka jest zawzięta i zabrakło amunicji? Możesz ją dokupić w trakcie zabawy.

Właśnie dlatego tak chętnie wybierany jest paintball na kawalerskie czy na imprezy firmowe. Tak naprawdę wystarczy jeden telefon czy mail, aby przygotować świetną, emocjonującą zabawę, która na długo jeszcze pozostanie w pamięci.

Tym bardziej że organizatorzy zapewniają scenariusze gry, które pobudzą ducha rywalizacji i sprawią, że spędzony w ten sposób czas będzie urozmaicony.

Jak się ubrać na paintball?

Co ze strojem? Ten również zostanie dostarczony przez organizatorów. Wszyscy uczestnicy gry dostaną kombinezon wojskowy, maski na twarz, rękawice ze wzmocnieniem gumowym, a kobiety dodatkowe kamizelki chroniące korpus.

Strój ten ma chronić nie tylko przed zabrudzeniem farbą, ale przede wszystkim stanowić ochronę przed pociskami, jest ważny dla zachowania bezpieczeństwa. Dlatego nie wolno stanąć do rozgrywek w „cywilnym” ubraniu.

Przy czym kombinezony zakładane są na swoją odzież. Dlatego ubrania pod spód powinny być wygodne, niekrępujące ruchów. Z tego względu jeansy czy koszula nie są dobrym wyborem. Najlepiej jest ubrać strój sportowy – legginsy, spodenki, dresy. Jeśli masz taką możliwość, zabierz ze sobą buty za kostkę, które usztywnią stawy. Dodatkowo bezpiecznym wyborem jest obuwie nieprzemakalne, takie, które można pobrudzić. Trzeba cały czas pamiętać o tym, że gra odbywa się w warunkach terenowych, a gdy planujesz ją z wyprzedzeniem, to nigdy nie możesz mieć pewności, czy nie będzie deszczowo, mokro.