Jeden instruktor jazdy na nartach dla dziecka i dorosłego? Wybieramy instruktora jazdy na nartach dla dziecka i osoby dorosłej

Jeden instruktor jazdy na nartach dla dziecka i dorosłego? Wybieramy instruktora jazdy na nartach dla dziecka i osoby dorosłej

Chcesz rozpocząć naukę jazdy na nartach ze swoim dzieckiem, ale nie wiesz, czy możecie razem uczestniczyć w zajęciach? Wyjaśniamy, czy może być jeden instruktor jazdy na nartach dla dziecka i dorosłego, a także na co zwracać uwagę, wybierając zajęcia z nauki narciarstwa.

Nauka jazdy na nartach – jak zacząć?

Chcesz zacząć jeździć na nartach lub to pomysł na spędzenie wspólnych ferii zimowych? Jeśli to twój pierwszy raz na stoku, zapomnij o radach z internetu, czy od znajomych i zgłoś się do instruktora, szkółki narciarskiej. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu nauczysz się poprawnej techniki, a przy okazji zadbasz o bezpieczeństwo.

Jazda na nartach, gdy o tym czytasz lub słuchasz, nie wydaje się trudna. Sporo wskazówek (przydatnych zresztą) znajdziesz w sieci. Lecz to, że poznasz teorię, nie oznacza, że przełożysz ją na praktykę – na stoku nikt nie skoryguje twoich błędów, możesz nauczyć się nieprawidłowej postawy, sposobu poruszania się, co utrudni dalszą naukę lub będzie zwiększać ryzyko kontuzji.

A może jeździsz na nartach od lat i teraz chcesz nauczyć tego twojego dziecka? To również nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ twoje technika może być… zła, z czego sam nie zdajesz sobie sprawy. Dlatego my polecamy szkolenia narciarskie dla dzieci i dorosłych.

Nauka jazdy na nartach dla dzieci i dla dorosłych

Do najmłodszych najczęściej skierowane są tzw. przedszkola narciarskie, natomiast starszym dzieciom i dorosłym rekomenduje się kursy grupowe bądź zajęcia indywidualne z instruktorem.

A co w sytuacji, gdy chcesz rodzinnie nauczyć się jeździć? Mamy dobrą wiadomość – możesz wybrać jednego instruktora. To się sprawdzi, gdy zarówno ty, jak i twoje dziecko, jesteście początkujący. Zwykle zajęcia dla maluchów przybierają formę zabawy, jednak dla ciebie, jako rodzica, nie powinno stanowić to problemu, ponieważ właśnie o zabawę i wspólne spędzanie czasu chodzi.

Oprócz zacieśniania więzów rodzinnych ma to jeszcze jedną zaletę. Dziecko, mając przy sobie co najmniej jednego rodzica, czuje się pewniej, śmielej. Łatwiej mu nawiązać kontakt z instruktorem, a dzięki temu, szybciej się uczy.

Ponadto, nawet na tych samych zajęciach, nauka jazdy na nartach dla dorosłych może przebiegać nieco inaczej, ponieważ instruktor w przypadku starszych osób będzie zwracać większą uwagę na precyzję, poprawność wykonywanych ćwiczeń. Doskonaląc technikę, z pewnością nie będziesz się nudzić.

Instruktor narciarstwa – na co zwracać uwagę?

Czy inaczej wybiera się instruktora narciarstwa dla dzieci, a inaczej dla dorosłego? Nie. To, co najważniejsze w obu przypadkach, to posiadanie licencji SITN, czyli Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Narciarstwa.

Jak wspominaliśmy wcześniej, nauka jazdy na nartach dla dzieci zwykle przybiera formę zabawy, instruktor korzysta z dodatkowych akcesoriów, gadżetów. Ważne jest, aby miał podejście do dzieci, potrafił je zmotywować, zachęcić do nauki, a także wszystko jasno i logicznie tłumaczył. A jeśli zdobędzie zaufanie malucha, to twoje pewnie też.

A jak rozpoznać, że instruktor, którego wybrałeś, nie jest odpowiedni? Jeśli ty lub twoje dziecko nie czujecie się dobrze, swobodnie w jego towarzystwie, lepiej zrezygnować i poszukać kogoś innego. Gdy często krzyczy, ostro krytykuje lub nie zwraca żadnej uwagi na swoich uczniów, to również nie był dobry wybór. Wtedy nie dość, że ani ty, ani maluch nie będziecie się dobrze bawić, to jeszcze pewnie nie wyniesiecie za wiele z tych lekcji.