Jakie są przykładowe scenariusze gry w paintball?

Jakie są przykładowe scenariusze gry w paintball?

Znasz to uczucie przypływu adrenaliny, które towarzyszy uczestnikom gier strzeleckich? Jeśli chcesz przetestować swoje umiejętności snajperskie i przy okazji świetnie się bawić, możesz spróbować gry w paintball. Na czym polega rozgrywka i ile trwa gra w paintball? Poznaj kilka najciekawszych scenariuszy rywalizacji.

Drużyna przeciwko drużynie

Paintball to jedna z popularnych gier terenowych wybieranych podczas wyjazdów integracyjnych, wieczorów kawalerskich czy też imprez urodzinowych. Zasady paintballa nie są skomplikowane, co sprawia, że niemal każda osoba powyżej 15. roku życia, która uwielbia gry strzeleckie i adrenalinę, może wziąć udział w zabawie. Scenariuszy gry jest bardzo wiele, dzięki temu można dopasować całą rozgrywkę do preferencji uczestników. Jak grać w paintball?

Paintball to gra grupowa, dlatego jednym z często spotykanych zamysłów współzawodnictwa jest rywalizacja między drużynami. Do rozegrania meczu potrzeba co najmniej 6 osób, które stworzą 2 zespoły. Bardzo istotną kwestię stanowią zasady bezpieczeństwa, dlatego każdy uczestnik otrzymuje maskę, kombinezon, specjalne rękawiczki oraz opcjonalnie ochraniacz na tułów, a pistolet na kulki z farbą może zostać odblokowany dopiero tuż przed wejściem na pole. Uczestnicy podczas tego scenariusza gry w paintball poruszają się korytarzami labiryntu, a celem każdego zespołu jest wyeliminowanie członków przeciwnej drużyny. Osoba, która zostanie trafiona, podnosi rękę i schodzi z pola.

Polowanie na VIPa w paintballu

Ciekawym scenariuszem gry w paintball jest rozgrywka z polowaniem na VIPa. Na czym polega gra w paintball z jego udziałem? Członek jednej z drużyn dostaje kolorową koszulkę określającą jego rolę w grze. Zadaniem grupy VIPa jest jego ochrona, aby mógł on dotrzeć do wyznaczonego miejsca na polu gry, natomiast członkowie przeciwnej drużyny muszą go wyeliminować. Rozgrywka kończy się, gdy komuś uda się zestrzelić VIPa lub dotrze on do określonego punktu.

Zdobywanie flagi w grze w paintball

Dosyć popularną wersją gry w paintball jest zdobywanie flagi. Uczestnicy rozgrywki dzielą się na dwa zespoły po kilka osób. Każda grupa ma swoją bazę, w której zostaje umieszczona flaga. Zadaniem drużyn jest przejęcie flagi przeciwnika i zaniesienie jej do własnej bazy. Trudność tego scenariusza polega na tym, że członkowie obu grup nie mogą dopuścić także do tego, aby drużyna przeciwna wykradła im flagę. Uczestnik, który dostał kulką z farbą podczas niesienia flagi, pozostawia ją w miejscu, gdzie został postrzelony i schodzi z pola gry. Rozgrywka kończy się, kiedy członkowi jednej z drużyn uda się dotrzeć z flagą drugiej grupy do własnej bazy lub gdy wszyscy przeciwnicy zostaną wyeliminowani.

Speed match w paintballu

Speed match w rozgrywce paintballowej odbywa się na polu o stosunkowo małej powierzchni, na którym są rozmieszczone drewniane barykady służące do obrony. Uczestnicy mogą rywalizować ze sobą drużynowo lub pojedynczo. Zadaniem osób biorących udział w grze jest zestrzelenie członków drugiego zespołu, a w rozgrywce indywidualnej innych uczestników.

To zaledwie kilka możliwych do zrealizowania scenariuszy gry w paintball. Cała rozgrywka dostarcza dużo emocji i niezapomnianych wrażeń, a sukces jest efektem odpowiednio opracowanej strategii.