Jak ubrać się na paintball? Jak przygotować się do gry w paintball?

Jak ubrać się na paintball? Jak przygotować się do gry w paintball?

Wybierasz się po raz pierwszy na paintball? Zobacz, o czym musisz pamiętać, zanim zaczniesz grę. Podpowiadamy, jak najlepiej ubrać się na paintball, aby czuć się komfortowo i nie odnieść większych obrażeń. Jak przygotować się do tej gry i na czym ona dokładnie polega?

Co ubrać na paintball?

Paintball to gra, podczas której będziesz biegał, kucał, schylał się, a nawet czołgał, dlatego strój do paintballa musi być przede wszystkim wygodny. Postaw na ubrania, które nie będą krępować twoich ruchów, będą wykonane z przyjemnych dla skóry i oddychających materiałów. Najlepiej sprawdzi się więc strój sportowy, np. legginsy czy spodnie dresowe i wygodna koszulka. Jeśli jesteś wrażliwy na ból, pomyśl o nieco grubszych ubraniach lub kilku warstwach ubrań, które nieco zamortyzują strzały. Jeśli ubierzesz się na cebulkę, najprawdopodobniej tylko lekko odczujesz uderzenie… Jednak latem wystarczy ci luźna koszulka i bielizna. Niezwykle ważne jest też wygodne obuwie, odpowiednie do biegania po leśnym terenie.

Oczywiście twoje ubrania to nie wszystko, co będzie cię chronić podczas tej zabawy. Uczestnikom gry udostępniamy kombinezony wojskowe ochronne, rękawice z wzmocnieniem gumowym oraz profesjonalne maski. Z kolei kobiety mogą dodatkowo otrzymać na czas gry kamizelki chroniące korpus.

Paintball – zasady

Wiesz już, w co się ubrać, przejdźmy więc do objaśnienia zasad tej gry, które nie są zbyt skomplikowane. Grę prowadzi instruktor, który dobiera scenariusze gry, dopasowane do preferencji uczestników i ich liczby. Minimalna liczba uczestników to 6 osób, najczęściej grupy są kilkunastoosobowe, a maksymalnie jednocześnie może zagrać nawet 60 osób. Paintball to przede wszystkim świetny sposób na aktywne spędzenie czasu, na przykład podczas wyjazdu firmowego czy kawalerskiego, to sposób na odreagowanie od codziennych problemów i dobrą zabawę w większym gronie.

Uczestnicy dzieleni są na dwie drużyny, które strzelają do siebie ze specjalnych markerów paintballowych, a za amunicję służą im kolorowe kulki wypełnione płynnym barwnikiem. Jak łatwo się domyśleć, trafiona osoba zostaje wyeliminowana z danego scenariusza i opuszcza pole do wyznaczonej, bezpiecznej strefy. Gra rozpoczyna się i kończy na wcześniej ustalony sygnał.

A o czym koniecznie musisz pamiętać, zanim zaczniesz paintball grę? Przede wszystkim nigdy nie ściągaj maski na polu gry, strzelaj do uczestników wyłącznie z minimalnej odległości, która została wcześniej ustalona. Pamiętaj, że paintball ma być przede wszystkim dobrą zabawą, więc graj fair play i słuchaj uważnie podczas szkolenia przeprowadzonego przez instruktorów.

Sprzęt do paintballa

Poza właściwym ubraniem nie musisz się specjalnie przygotowywać do gry w paintball, nie musisz też nic ze sobą zabierać na pole gry. Przed rozpoczęciem zabawy otrzymasz od nas kompletny sprzęt, czyli marker paintballowy Tippmann 98C, butlę, maskę ochronną Empire Thermal Helix, wspomniany już kombinezon oraz rękawice z wzmocnieniem gumowym, a nawet specjalną kamizelkę. Będziesz więc dobrze zabezpieczony przed ewentualnymi urazami.