Jak spędzić ferie w górach, w Beskidach?

Jak spędzić ferie w górach, w Beskidach?

Czy może być coś lepszego niż spędzenie zimowych ferii w górach? Szczególnie warty polecenia jest Beskid Śląski, który według wielu, jest jednym z ciekawszych pasm górskich w naszym kraju. Istebna i okolice przez cały rok są doskonałym pomysłem na zwiedzanie, jednak to zima sprawia, że zyskują szczególnego uroku. Szukasz pomysłu na spędzenie ferii w górach? Świetnie trafiłeś!

Narty, czyli obowiązkowy punkt ferii w górach

Spędzając ferie w górach, w Beskidach, nie sposób nie wybrać się na narty czy snowboard. Miłośnicy tych zimowych sportów wiedzą, że jak Istebna i narty, to wyciągi znajdują się na stokach: Złotym Groniu i Zagroniu. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zimowymi sportami i tych, którzy ferie zimowe w górach spędzają z dziećmi, dostępna jest nauka jazdy na nartach w Istebnej.

Pierwsze kroki na nartach w Istebnej warto rozpocząć pod okiem instruktora narciarstwa, którego wiedza i doświadczenie pomogą szybko opanować ten popularny, zimowy sport. Jego wybór pomocny będzie również dla już jeżdżących na nartach, jednak myślących o poszerzeniu wiedzy i umiejętności. Ferie zimowe w górach są do tego wręcz idealne.

Jak zostało już wspomniane snowboard czy narty w Istebnej to Złoty Groń i Zagroń, czyli stoki przychylne nowicjuszom z uwagi na nieduży stopień nachylenia. Warto spróbować tego zimowego szaleństwa, ale uwaga jest ono uzależniające!

Paintball zimą i nie tylko, czyli ferie w górach dla aktywnych

Paintball mało komu kojarzy się z zimą, śniegiem i minusową temperaturą. Warto przełamać stereotypowe myślenie o tym sporcie i wypróbować go zimą. Jest to doskonały pomysł na spędzenie ferii w górach ze starszymi nastolatkami lub grupą znajomych. Zimowy paintball na pewno na długo pozostanie w pamięci, a zimowa aura sprawi, że będzie to wyjątkowe i niezapomniane wspomnienie.

Pozostając przy aktywnym wypoczynku podczas ferii w górach, nie można nie wspomnieć o przejażdżce skuterami śnieżnymi. Jest to doskonała zabawa i świetny pomysł na spędzenie czasu w malowniczych okolicznościach natury, które zapierają dech w piersiach.

Dla tych, którzy lubią podziwiać piękne widoki spacerując, Istebna jest najlepszym wyborem i świetną bazą wypadową do pieszych wycieczek. Malownicza okolica wręcz prosi się, żeby ją eksplorować.

Kulig — obowiązkowy punkt ferii z dziećmi w górach

Jazda na nartach, zimowe spacery czy paintball są zdecydowanie polecanymi sposobami na spędzenie wolnego czasu. Jednak czym byłyby ferie zimowe w górach bez prawdziwego kuligu? Warto z niego skorzystać i w całości oddać się tej radości i zabawie. Kulig, czyli piękne konie, sanie, śnieg i głośna góralska muzyka zawsze wprawiają w dobry humor i tworzą masę pięknych wspomnień, do których często wraca się pamięcią.

Podsumowując, ferie w górach, w Beskidach spędzić można na wiele sposobów. Zarówno amatorzy mocnych wrażeń, jak i pieszych wędrówek znajdą coś dla siebie. Narty, kulig czy spacery, a to wszystko w akompaniamencie pięknych krajobrazów.