Jak się ubrać do parku linowego?

Jak się ubrać do parku linowego?

Aktywny wypoczynek w gronie przyjaciół lub rodziny staje się coraz popularniejszy. Wiele osób decyduje się na park linowy, ponieważ jest to idealne miejsce, gdzie można nie tylko świetnie się bawić, ale i porządnie zmęczyć oraz pokonać swoje słabości. Jak ubrać się do parku linowego, by brak wygody nie zepsuł zabawy?

Jak się ubrać do parku linowego?

Park linowy jest niesamowitym miejscem dla osób w każdym wieku, które uwielbiają spędzać czas aktywnie. Niestety wielu z nich radosne oczekiwanie na pierwszą lub kolejną wizytę w parku linowym zaburzają rozmyślania o tym co na siebie włożyć, by było wygodnie. Kwestia jak się ubrać do parku linowego nie jest jednak trudna. Najważniejszymi aspektami są to, aby strój nie krępował ruchów oraz, by dało się założyć na niego uprząż alpinistyczną, która jest konieczna podczas korzystania z atrakcji. Bardzo dobrze sprawdzą się sportowe ubrania z bawełny czy dresowej tkaniny. Rozważając to, jak się ubrać do parku linowego, warto zadbać, aby ubrania zasłaniały jak największą powierzchnię ciała, co pozwoli na uniknięcie otarć. Osoby, które do parku linowego wybierają się w krótkich spodenkach, powinny wybrać model zasłaniający uda. Warto ubrać się na cebulkę lub w przypadku pięknej pogody zabrać ze sobą coś cieplejszego na wypadek zmiany temperatury np. bluzę rozpinaną albo zakładaną przez głowę oraz kurtkę deszczówkę na wypadek deszczu. W kwestii obuwia warto zdecydować się na buty sportowe lub turystyczne, trekkingowe. Idealnie sprawdzą się te na twardej podeszwie. Niewskazane jest zakładane trampek, a zakazane są szpilki, sandały czy klapki – noszenie ich podczas aktywności w parku linowym może być powodem kontuzji, ponadto istnieje zalecenie, że stopa powinna być w całości osłonięta. Warto podkreślić, że podobny strój świetnie sprawdzi się podczas korzystania z innych atrakcji naszego parku linowego, takich jak paintball, strzelnica czy marsz na orientację.

Jakie akcesoria przydadzą się w parku linowym?

Właściwy ubiór do parku linowego to nie tylko ubrania i buty, ale i akcesoria, które mogą znacząco ułatwić i uprzyjemnić korzystanie z dobrodziejstw tego miejsca. Osoby z długimi włosami powinny zabrać ze sobą gumkę do włosów. Związanie ich w kucyk pozwala na wygodniejsze założenie kasku, jak i uniknięcie sytuacji, gdy włosy wkręcą się w bloczki np. tyrolki na trasie. Do zabezpieczenia włosów może przydać się także chustka lub bandanka. Ponadto można zabrać ze sobą rękawiczki do parku linowego jeśli ktoś ma wrażliwą skórę dłoni. Bardzo dobrze sprawdzą się modele na siłownię, do jazdy na rowerze lub specjalne modele przeznaczone do wspinaczki. Nasz park linowy dba o kwestie bezpieczeństwa, dlatego niemożliwe jest zabieranie ze sobą swojej uprzęży alpinistycznej oraz kasku – akcesoria te udostępniane są na miejscu i mają odpowiednie atesty oraz przeglądy.

Co jeszcze warto wiedzieć przed wizytą w parku linowym?

Aby wizyta w parku linowym nie była stresująca, dodatkowo przygotowaliśmy garść porad, dzięki którym przebywanie na jego terenie będzie bezpieczne i przyjemne dla wszystkich. Ważnym aspektem jest zadbanie o coś do picia, ponieważ niektóre trasy są wymagające i meczące dla uczestników. Na miejscu można również napoje zakupić. Przed wejściem na trasę warto pamiętać o opróżnieniu wszystkich kieszeni. Zalecane jest także zdjęcie zegarka, ponieważ istnieje ryzyko uszkodzenia tarczy podczas poruszania się po wyznaczonych trasach. Wszelkiego rodzaju potrzeby fizjologiczne powinny być zaspokojone przed założeniem uprzęży alpinistycznej. Nie należy korzystać z atrakcji oferowanych przez park linowy pod wpływem alkoholu oraz środków odurzających. Warto podkreślić, że odwiedzając park linowy większą grupą (powyżej 20 osób), zalecamy wykonanie rezerwacji – zachęcamy do kontaktu.