Jak przygotować się do nauki jazdy na nartach z instruktorem?

Jak przygotować się do nauki jazdy na nartach z instruktorem?

Chcesz w końcu nauczyć się jeździć na nartach i swobodnie szusować po stokach, lecz obawiasz się, że zamiast tego będziesz… przewracać się co kilka minut? W takim razie potrzebny Ci będzie instruktor, dzięki któremu poznasz najważniejsze techniki jazdy na nartach. A czy musisz się do tego specjalnie przygotować? Podpowiadamy.

Nauka jazdy na nartach – z instruktorem czy bez?

Zaczniemy nieco z innej strony, czyli od tego, jak rozpocząć naukę jazdy na nartach w Istebnej. Swoje pierwsze kroki na stoku możesz stawiać sam. W internecie znajdziesz wiele porad, wskazówek, a nawet filmików, które pokażą Ci krok po kroku, co musisz robić.

Ale teoria teorią, a w praktyce bywa… różnie. Instruktor jest po to, aby nie tylko pokazać Ci techniki jazdy na nartach, lecz przede wszystkim zadbać o Twoje bezpieczeństwo oraz natychmiastowo skorygować błędy. Bo jeśli raz nauczysz się błędnej postawy czy sposobu wykonywania skrętów, hamowania, to już pewnie będziesz robić tak zawsze.

Dlatego gdy zaczynasz i nie ma koło Ciebie doświadczonej osoby, radzimy skorzystać z pomocy instruktora, który ma odpowiednie kwalifikacje do tego.

Narty – nauka w Istebnej

Istebna to idealne miejsce do tego, aby rozpocząć naukę jazdy na nartach. Znajdują się tu dwa stoki – Zagroń i Złoty Groń – o niedużym stopniu nachylenia, skierowane głównie do dzieci i początkujących. Na szczyt można wjechać kolejką linową, dlatego, dopóki nie opanujesz jeszcze jazdy na wyciągu, będzie to znacznie przyjemniejsza opcja.

Przy stoku znajdziesz wypożyczalnię sprzętu narciarskiego, a więc o nic nie musisz się martwić. Natomiast same trasy są oświetlone (co umożliwia jazdę nawet wieczorem, gdy ludzi jest już znacznie mniej), ratrakowane oraz w razie konieczności dośnieżane.

Warunki są więc komfortowe, a do tego jest znacznie spokojniej, niż w popularnych ośrodkach, np. w Zakopanem. Skoro już Cię przekonaliśmy, to najwyższy czas rozpocząć lekcje. Chociaż nie, jeszcze daj nam chwilę – podpowiemy, jak się przygotować do nauki jazdy na nartach z instruktorem.

Instruktor narciarstwa w Istebnej – jak się przygotować do pierwszej lekcji?

To bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z instruktorem narciarstwa w Istebnej i… umówić się na pierwszą lekcję, w dogodnym dla Ciebie terminie. My polecamy godziny wczesnym rankiem lub późnym popołudniem, gdy ludzi na stoku jest najmniej.

W trakcie rezerwacji terminu dowiesz się, jak dojechać na stok, możliwe jest także zapewnienie dowozu do pobliskich wyciągów.

Jedyne, co Ty musisz przygotować, to odpowiedni sprzęt oraz strój. Lecz nie polecamy ruszania do sklepów przed pierwszymi lekcjami, ponieważ nikt nie da Ci gwarancji, że to Ci się spodoba, a narty oraz pozostały elementy do najtańszych nie należą.

Polecamy skorzystanie z wypożyczalni sprzętu, w której możesz wynająć go zarówno na godziny, jak i na cały dzień. Tam pomogą Ci wszystko dobrać. Pamiętaj, że koniecznie musisz mieć kask.

Co ze strojem? Ten również nie musi być od razu profesjonalny. Na początek wystarczy sportowa kurtka zimowa, a także nieprzemakalne spodnie, pod które warto założyć kilka dodatkowych warstw, aby nie było Ci zimno. Jeszcze tylko rękawice i tak właściwie jesteś gotowy.

Możesz kupić karnet na wyciągi, bo to ostatni krok, jaki należy wykonać przed rozpoczęciem zajęć. Potem już wszystkim zajmie się instruktor (choć, jeśli go poprosisz wcześniej, to na pewno pomoże Ci zorientować się w wypożyczaniu sprzętu oraz zakupie karnetu).