Gdzie na narty do Istebnej? Polecane stoki, wyciągi w Istebnej

Gdzie na narty do Istebnej? Polecane stoki, wyciągi w Istebnej

Istebna, choć nie tak popularna jak Wisła czy Szczyrk, to częsty wybór osób, które chcą rozpocząć naukę jazdy na nartach lub spędzić wspólnie czas z dziećmi podczas ferii zimowych. A w tej niewielkiej oraz spokojnej miejscowości, można znaleźć aż dwa stoki z rozbudowaną ofertą. Sprawdź, co oferuje Istebna oraz najbliższa okolica.

Zagroń

Najbardziej popularnym miejscem w Istebnej jest kompleks Zagroń, który oferuje coś więcej, niż tylko narty. To, co przyciąga do niego zarówno turystów, jak i mieszkańców, to oczywiście stok, który posiada jedną z najszerszych tras narciarskich w Polsce. Przy okazji trzeba wspomnieć, że jest ona oświetlona, dzięki czemu możliwa jest jazda w godzinach wieczornych.

W stacji Zagroń działa jeden wyciąg krzesełkowy (to dobra informacja dla tych, którzy wolą jazdę na snowboardzie) oraz wyciąg orczykowy. Dostępna jest tu również wypożyczalnia sprzętu, dlatego jeśli jeszcze nie masz pewności, czy jazda na nartach to twoje hobby, nie musisz od razu ich kupować. Ponadto zarówno początkującym, jak i zaawansowanym polecamy umówić się z naszym instruktorem narciarstwa zjazdowego.

A co oprócz stoku, oferuje kompleks Zagroń? Obowiązkowym punktem programu jest wizyta w Parku Wodnym Olza, gdzie można wygrzać się w saunie, bądź zrelaksować w jacuzzi. Natomiast dzieciakom z pewnością spodoba się zjeżdżalnia oraz „rwąca rzeka”. Oprócz tego można się zapisać na zabiegi w SPA, które przydadzą się po całodniowym szaleństwie na stoku.

I na koniec, kompleks Zagroń to także hotel i restauracja.

Złoty Groń

Ośrodek Narciarski Złoty Groń znajduje się w pobliżu Zagronia. Warunki, jeśli chodzi o trasę, są również bardzo podobne, jest ona przeznaczona głównie dla początkujących, dzieci oraz tych, którzy cieszą się rekreacyjnym charakterem tego sportu. Dodatkowo w Istebnej utrzymuje się specyficzny mikroklimat, który sprawia, że temperatura jest tu o kilka stopni niższa, niż w pobliskich miejscowościach, śnieg dłużej zalega na stoku.

W Złotym Groniu dostępna jest jedna kolej linowa oraz jeden wyciąg teleskopowy. Oprócz tego przygotowana została strefa dla dzieci. Ośrodek umożliwia organizację zawodów dla firm, szkół czy klubów, co jest ciekawą atrakcją.

A ci, którzy zgłodnieją, mogą udać się do jednego z czterech punktów gastronomicznych. Przy czym od razu zdradzimy, że jeden znajduje się w przeszklonym obiekcie, umożliwiającym obserwację stoku.

Oczywiście, również i w Złotym Groniu możliwa jest nauka jazdy na nartach z Base Camp.

Stacje narciarskie w Koniakowie

Jeśli chodzi o Istebnę, to już koniec atrakcji narciarskich. Musisz jednak wiedzieć, że Istebna, wraz z Koniakowem i Jaworzynką, tworzy Trójwieś. Dlatego, w ramach urozmaicenia, warto wybrać się do Koniakowa na narty.

Znajdziesz tu stację narciarską SZUS oraz wyciąg Ski Ochodzita. W pierwszym miejscu dostępna jest jedna trasa niebieska i jedna czerwona, natomiast Ochodzita w Koniakowie to aż sześć tras: trzy czerwone i trzy niebieskie, najdłuższa z nich ma długość 1000 m.