Co robić w Wiśle, Ustroniu, Istebnej latem? Paintball, park linowy w Wiśle i okolicach… co jeszcze?

Co robić w Wiśle, Ustroniu, Istebnej latem? Paintball, park linowy w Wiśle i okolicach… co jeszcze?

Beskidy to pasmo górskie w Polsce, które obfituje w przepiękne krajobrazy oraz pełne atrakcji miejscowości, które warto odwiedzić np. w czasie letniego wypoczynku. Wisła, Istebna, Ustroń i inne pełne uroku miasteczka zachęcają do składania w nich wizyt rodzinnych, organizowania wycieczek szkolnych, wyjazdów integracyjnych oraz zapraszają każdego, kto lubi ciekawie oraz aktywnie spędzać czas. Co zatem konkretnie oferuje Wisła i jej okolice?

Atrakcyjne miejsca w Beskidach

Jak już zaznaczyliśmy we wstępie, Beskidy obfitują w przeróżne atrakcje. Najpopularniejsze miejscowości w Beskidzie Śląskim to Wisła, Istebna, Brenna, Szczyrk i Ustroń. Mnóstwo sposobów na to, by ciekawie spędzić czas, oferuje każde z tych miast, a także mniejsze miejscowości i wioski znajdujące się w pobliżu. Jest tam wiele pięknych górskich szlaków, zarówno do pieszych wypraw, jak i rowerowych. Najwyższy szczyt w tej okolicy to Skrzyczne, na które można wejść o własnych siłach lub wjechać kolejką linową.

Nie sposób w krótkim artykule wymienić wszystkich atrakcji związanych z Beskidami, jednak spróbujemy opisać chociaż część. Wybierając się w ten rejon Polski w zorganizowanej grupie, można spróbować takich rozrywek jak m.in. z paintball czy marsze na orientacje, ciekawymi propozycjami są również: park linowy, leśny tor przeszkód, strzelnica czy kuligi zimowe i letnie w Istebnej.

Park linowy (Wisła i okolice)

Pierwszym pytaniem, które na pewno nasuwa się wielu osobom, jest to, czy parki linowe są otwarte? Odpowiedź brzmi tak, gdyż jest to atrakcja znajdująca się na świeżym powietrzu i nie obowiązują w tej chwili żadne obostrzenia, które zabraniałyby korzystania z tego typu miejsc. Parki linowe to świetna propozycja dla osób w każdym wieku. Nasz park linowy znajdujący się w okolicach Wisły posiada trasy przygotowane zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Jest to w pełni bezpieczna rozrywka, która każdemu zapewni mnóstwo emocji. Wypad do parku linowego to również świetny sposób na uatrakcyjnienie wieczoru kawalerskiego, wycieczki szkolnej, czy firmowego wyjazdu integracyjnego.

Istebna, Ustroń, Wisła – jakie atrakcje dla dzieci?

W Wiśle oraz pobliskich miejscowościach znajduje się mnóstwo atrakcji dla dzieci. Do najciekawszych należy wspomniany już park linowy, ale odwiedzić warto też Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, basen miejski, rynek i Muzeum Beskidzkie w Wiśle, a także skocznię narciarską w Wiśle-Malince. Wspaniałą przygodą będzie również bez wątpienia przejazd kolejką linową na Czantorii. Chcąc wybrać się na ciekawy spacer obfitujący w przepiękne widoki, warto wybrać się na zaporę na jeziorze Czerniańskim. Maluchy interesujące się motoryzacją na pewno będą zachwycone wycieczką do muzeum motocykli w Ustroniu.

Jeśli chodzi o atrakcje w Wiśle dla grup dziecięcych, w tym atrakcje dla szkół, to świetną propozycją, oprócz wspomnianego wcześniej parku linowego, są także gry i zabawy integracyjne (Team Building), marsze na orientację oraz strzelanie do celu z łuku, markera paintballowego czy wiatrówki. Bardzo ciekawą opcją jest też wspominany paintball, przewidziany dla osób powyżej 13 roku życia.