Co cię czeka w parku linowym? Najlepsze atrakcje parku linowego

Co cię czeka w parku linowym? Najlepsze atrakcje parku linowego

Park linowy jest atrakcją dla wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku i ciekawych zabaw na świeżym powietrzu. Co więcej, zapewnia on moc atrakcji zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Chcesz dowiedzieć się, co czeka na Ciebie w parku linowym w Istebnej i poznać jego największe atrakcje? Czytaj dalej!

Jaką atrakcją jest park linowy?

Zacznijmy od tego, ze park linowy jest rodzajem parku rozrywki, w którym stawia się głównie na ruch i aktywność w połączeniu z dobrą zabawą. Trasy stworzone są pomiędzy drzewami, na różnych wysokościach, od kilku do kilkunastu metrów, co tylko uatrakcyjnia rozrywkę. Zabawa w parku linowym polega na przechodzeniu tras, pokonywaniu przeszkód, realizacji określonych zadań i dotarciu do mety. Nasz park linowy oferuje aż 5 tras, zróżnicowanych pod kątem stopnia trudności. Wybrać można Trasę Malucha, Zieloną – łatwą, Niebieską – średnią, Czerwoną – trudna oraz Trasę Tyrolkową, która idealna jest dla miłośników adrenaliny.

Przeszkody w śląskim parku linowym Base Camp

Uczestnicy zabawy muszą zmierzyć się z wieloma przeszkodami w parku linowym, które w zależności od rodzaju trasy, znajdują się na różnych wysokościach. Czoła trzeba stawić różnego rodzaju ściankom wspinaczkowym, huśtawkom, ruchomym podestom czy linom. Do pokonania jest ponad 50 przeszkód znajdujących się na 500 m tras!

Park linowy oferuje również inne atrakcje, niezależne od przechodzenia samych tras. Na chętnych czeka 18 m drzewo wspinaczkowe, a także strzelnica, gdzie można sprawdzić swoją celność, strzelając z wiatrówki, łuku czy broni paintballowej.

Jaka jest atrakcja zjazdowa w parku linowym?

Omawiając najlepsze atrakcje parku linowego, nie sposób nie wspomnieć o atrakcji zjazdowej, jaką jest Trasa Tyrolkowa. Obejmuje ona 6 zjazdów tyrolskich, z czego najdłuższy ma aż 90 metrów. Łącznie do pokonania uczestnik tego etapu ma aż 350 m zjazdów. To naprawdę robi ogromne wrażenie.

Co oferuje park linowy dla dzieci?

Wybierając się do naszego parku linowego, nie trzeba się martwić, że dzieci nie będą miały co robić. Przygotowana jest dla nich specjalna trasa malucha, która przeznaczona jest dla milusińskich, którzy ukończyli 2 rok życia. Jest to w pełni bezpieczna przygoda, która polega na przemieszczaniu się pomiędzy domkami usytuowanymi na niskiej wysokości, a do tego starannie zabezpieczonymi siatką. Dzieci podczas zabawy nie wymagają więc żadnej dodatkowej asekuracji. Co ważne, maluchy w naszym parku linowym rozwijają zmysł równowagi, ćwiczą koordynację i nawet te, którym nie po drodze z aktywnością fizyczną, bardzo dobrze się bawią. Zaznaczamy również, że nasz park linowy z trasą dla dzieci jest jedyną taką atrakcją w okolicy, a do dyspozycji mają również piaskownicę, zjeżdżalnię czy kopułę do wspinaczki.

A co po przejściu wszystkich tras? Do relaksu polecają się hamaki, leżaki i ławki, na których można wygodnie odpocząć na łonie natury. Polecamy również strefę gastronomiczną z pyszną kawą, przekąskami słodkimi oraz opcjami na większy głód. Mamy nadzieję, że atrakcje parku linowego Cię przekonały i za niedługo widzimy się na trasach!