6 pomysłów na aktywną wycieczkę szkolną

6 pomysłów na aktywną wycieczkę szkolną

Uczniowie uwielbiają wycieczki szkolne. Czas wyjazdów jest przez nich wyczekiwany z niecierpliwością, szczególnie jeśli są one ciekawie zorganizowane. Dzisiaj omówimy 6 pomysłów na aktywną wycieczkę szkolną, która na pewno na długo zostanie w pamięci młodych ludzi.

  1. Marsze na orientację
  2. Aktywne wycieczki szkolne w parku linowym
  3. Paintball na wycieczce szkolnej
  4. Leśny tor przeszkód
  5. Strzelanie z łuku
  6. Gry i zabawy w rytmie team building

1. Marsze na orientację

Pierwszą naszą propozycją są marsze na orientację, które mogą zostać wplecione w harmonogram jednodniowych wycieczek szkolnych. Pozwalają one uczniom na poczucie dreszczyku emocji i rywalizacji z dala od zgiełku, w cudownych okolicznościach górskiej przyrody. Na czym takie marsze polegają? Otóż młodzi ludzie mają do wykonania konkretne zadanie tj. odnalezienie punktów kontrolnych w lesie, w określonym czasie. Pracują w grupach. Wspólnie poszukują punktów ukrytych w lesie, na podstawie mapy oraz kompasu. Po drodze również kilka zadań dodatkowych do wykonania

2. Aktywne wycieczki szkolne w parku linowym

Pomysłów na wycieczki szkolne może być wiele, jednak my stawiamy na aktywne spędzanie czasu, dlatego kolejną propozycją jest park linowy. Atrakcja ta jest kierowana dla uczniów od 9 lat, a 4 zróżnicowane poziomem trasy, na pewno przypadną młodym ludziom do gustu. Szukając ciekawych miejsc na wycieczki szkolne, warto wziąć pod uwagę park linowy, szczególnie jeśli grupa jest aktywna i rozpiera ją energia. Miejsce to pozwala na przełamywanie swoich lęków, ale również na bezpieczne szaleństwo w górskich okolicznościach przyrody.

Przy okazji warto wspomnieć, że od niedawna organizujemy również zabawę w parku linowym dla grup przedszkolnych. Trasa dla Maluchów jest cała zabezpieczona siatkami i nie wymaga uprzęży.

3. Paintball na wycieczce szkolnej

A teraz coś dla tych nieco starszych uczniów. Organizując szkolny wyjazd w góry, należy pamiętać, że wycieczki szkolne 3-dniowe muszą być dla młodzieży ciekawe, a paintball na pewno uczniów zainteresuje. Jest to zresztą ciekawy i oryginalny pomysł na przeprowadzenie lekcji WF-u połączony z górską wycieczką. Nie ma chyba nastolatka, któremu takie aktywne wycieczki szkolne by nie odpowiadały. Spryt, zwinność, szybkość, odpowiednia taktyka i duża dawka emocji. Paintball pozwoli również uczniom na chwilę przenieść się do świata ulubionych strzelanek.

4. Leśny tor przeszkód

Jeśli zależy nam na ciekawych miejscach na wycieczki szkolne, to zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę wyjazd w góry, który daje wiele możliwości aktywnego spędzania czasu dzieci i młodzieży. Następna propozycja to leśny tor przeszkód, który pokonuje się w formie sztafety. Jest to nie tylko dobra zabawa i duża dawka ruchu na świeżym powietrzu, ale również element współpracy, poprawiający więzi w grupie oraz zdrowa rywalizacja, którą dzieciaki uwielbiają. Leśny tor przeszkód w górach składa się z zadań, takich jak barykady, przeciąganie opon czy czołganie. Jest to doskonała propozycja zarówno dla małych jak i dla większych grup szkolnych.

5. Strzelanie z łuku oraz wiatrówek

Czym byłyby aktywne wycieczki szkolne bez możliwości strzelania z łuku wśród pięknych górskich i leśnych krajobrazów? Jest to pomysł, który na pewno spotka się z aprobatą i zainteresowaniem uczniów. Warto pozwolić młodym ludziom na ciekawą i aktywną zabawę podczas wycieczki szkolnej, niczym Robin Hood.

6. Gry i zabawy integracyjne team building

Ostatnią naszą propozycją aktywnych wycieczek szkolnych są gry i zabawy, które uczą współpracy. Uczniowie podzieleni zostają na grupy i do wykonania mają różne zadania. Do wyboru jest przeciąganie liny, potrójne gacie, mega twister, wieloosobowe narty czy dmuchane rury. Dużo dobrej zabawy w górach gwarantowane, ale to nie wszystko. Zabawy w duchu team building pozwalają na scalenie grupy, wzmocnienie jej i pokazanie, że praca zespołowa jest bardzo ważna.